02.07.2013 | Redakce

Základní informace pro návštěvníky

Už za pár dní projdou areály v Bohnicích a Tróji zatěžkávací zkouškou. Na sportovištích budou přítomny stovky lidí. Účastníci, organizátoři a hlavně fanoušci, ti všichni budou muset dodržovat základní pravidla pro to, aby se šampionát odehrál bez problémů a všichni si ho užili tím nejlepším možným způsobem. V následujícím článku se dozvíte všechno, co potřebujete vědět před kontrolou vstupenek u vchodu.

 
 
 

Vstupenky

Vstupenky na mistrovství Evropy si budete moci zakoupit přímo u vstupu do obou areálů a také v sítích TICKETPRO a SAZKA TICKET. Celodenní vstupné vyjde na 100 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma. Týdenní permanentku pořídíte za 500 Kč. Více o vstupenkách zde.

Doprava

Oba areály se nacházejí mimo centrum Prahy, jsou však poměrně snadno dostupné městskou hromadnou dopravou. Její využití doporučujeme všem návštěvníkům, kteří se chtějí vyhnout možným problémům s parkováním. Přijedete–li autem do Bohnic, můžete zaparkovat na označeném odstavném parkovišti u hlavní ulice. V Troji parkovací místa organizace šampionátu nezaručuje.

Pohodlné spojení do Svoboda Parku nabízejí autobusové linky 102 a 200, které jezdí s krátkými intervaly ze stanice C Kobylisy. Po cca desetiminutové cestě vystupte na konečné zastávce Sídliště Bohnice, odkud vede značená cesta ulicí Feřtekova přímo do areálu. Do trojského areálu se nejlépe dostanete ze stanice metra C Nádraží Holešovice. Na výběr máte buď autobus 112 nebo tramvaj 17. V obou případech po několika minutách dojedete na zastávku Trojská, kde vystoupíte přímo u areálu.

Přesun z jednoho areálu do druhého vám zabere necelou půlhodinu. Ze zastávky Trojská na Sídliště Bohnice jeďte tramvají 17 na Kobylisy, kde přestoupíte na autobus 102 nebo 200. Mapy a podrobný popis cesty naleznete zde.

Místa na tribuně

Koupí vstupenky máte zajištěn vstup do areálu, nikoli ovšem místo k sezení na tribuně. Tribuny za backstopem a montovaná tribuna ve Svoboda parku mají omezenou kapacitu a v případě divácky atraktivních zápasů se může stát, že nepojmou všechny diváky. Nejlepší výběr z míst tak budou mít návštěvníci, kteří přijdou s předstihem. Doporučujeme proto všem fanouškům, kteří chtějí dobře vidět na hru, aby se do areálu dostavili včas. Na tribunách se zároveň budou nacházet místa vyhrazená organizátorům, jednotlivým týmům a novinářům, na které mají akreditovaní přednostní právo.

Občerstvení

Přímo v obou areálech si budete moci zakoupit občerstvení. Ve Svoboda parku v Bohnicích budou otevřeny dva stánky s pivem a nealkoholickými nápoji a u hřiště A naleznete stánek s nápoji a grilovanými specialitami. Pro fanoušky bude samozřejmě otevřené i spodní patro clubhousu, kde budete mít možnost si u jídla a pití posedět. Jídlo a pití pro návštěvníky bude zajištěno také v clubhousu v areálu SaBaTu.

Merchandising a softballové vybavení

Kromě jídla a pití si ve Svoboda parku budete moci zakoupit i softballové vybavení od společnosti Vavruša sport, která bude mít otevřený stánek v přímo v areálu. Na památku si budete moci koupit i turnajové tričko a další merchandising s tématikou mistrovství Evropy. Mimo jiné také plakát, který si můžete nechat od hráček podepsat.

Kouření

V obou areálech bude v průběhu mistrovství Evropy platit přísný zákaz kouření mimo k tomu vyhrazených zón. Buďte prosím ohleduplní k ostatním návštěvníkům, dětem a hráčkám pohybujícím se v areálu.

Doprovodný program, děti a psi

Zápasy v obou areálech doprovodí v jejich průběhu hudba a živý komentář, na večerní atraktivní utkání jsou připravené soutěže pro fanoušky. Děti si budou moci zkusit odpálit v pálkařských klecích, v areálu Svoboda parku jsou pro ně k dispozici dvě dětská hřiště a skákací hrad. V obou areálech je po dobu mistrovství zákázán vstup psům.

Zapomněli jsme na něco? Kontaktujte organizátory v sekci „Ptejte se organizačního výboru“!

 
Ulejvky
Hity pomohly
15.07.2013 - V průběhu celého mistrovství probíhala charitativní akcie "Každý hit pomáhá", při níž klub SK Joudrs věnoval za každý úspěšný odpal na mistrovství 10 Kč na konto sbírky na pomoc malé Elince, která trpí těžkou formou mozkové obrny. Díky 18 830,- Kč vybraných od klubu i fanoušků bude Elinka moci podstoupit unikátní rehabilitační terapii v lázních Klimovice. Děkujeme!!!
Individuální ceny
14.07.2013 - Na závěrečném slavnostním ceremoniálu byly předány individuální ceny. Nejlepší nadhazovačkou letošního mistrovství Evropy je Sarah Benchaliová (Francie), nejlepší pálkařkou Tereza Jakešová (Česko) a nejužitečnější hráčkou Dinet Oostingová (Nizozemsko).
Finále živě!
13.07.2013 - Finálový zápas tradičních soupeřů Itálie a Nizozemska, který začíná v 16:30 můžete sledovat na serveru Onlajny.cz, nebo na live streamu Krilie
Facebook

Generální partneři
Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři
ČT4 Sport
Pořadatelé
SK Joudrs Praha SaBaT Praha, o.s. ZŠ a MŠ Dolákova
Zastřešující organizace
Česká softballová asociace European Softball Federation
 
 
 
Fotografie