13.07.2013 | Jan Řápek

Lenka Spurná nezakrývala po zápase zklamání

P RA H A – Český sen o domácím finále skončil těsně před branami. Češky byly zaskočeny dobře hrajícími Italky a prohrály 10:1. Sobotní finále se tedy hrálo bez jejich účasti a hráčky byly dosti zklamané. Po zápase jsme se Lenky Spurné optaly, v čem byl zakopaný pes.

 
 
 

Včera večer byly všechny hráčky plné euforie. Proti Italkám sice nebyly favoritkami, ale soupeře se nebáli, ba právě naopak, chystaly se ho porazit. Plán ovšem nevyšel, tak jak by měl. „My jsme předpokládaly, že půjdeme do finále. Italky nás zaskočily, ale po pěti bodech, které dostanete ve druhé směně, se z toho těžko dostává,“ prozrazuje důvody Lenka Spurná. Následně ovšem dodala: „Ale my jsme bojovaly do poslední chvíle. Nevzdaly jsme se ani ve čtvrté směně, kdy už to bylo na rozdíl,“ upozornila hráčka na českou bojovnost. „Překvapily nás. Vůbec to nechápu, protože si myslím, že jsme lepší. Možná jsme už byly moc unavené,“ poukázala Spurná i na fakt, že český tým hrál těžký večerní zápas a poté hned druhý den ráno.

Lenka Spurná

„Šly jsme do toho s velkým sebevědomím. Vůbec jsme si nepřipouštěly, že bychom prohrály. O tom ovšem softball je. Jednou vyhrajete, pak zase prohrajete a je jedno, jestli to je čtvrtfinále nebo semifinále,“ připustila Spurná možná až velké očekávání a přemotivovanost.

Výběr trenéra Andrého Prinse ovšem splnil hlavní cíle a za vystoupení na domácím turnaji se hráčky stydět rozhodně nemusí. „Měly jsme vytyčené tři cíle. Postup na mistrovství světa, což nám bylo umožněno už jako týmu na čtvrtém místě. Další krok byla medaile a poté finále. Dva ze tří jsme splnily, takže si myslím, že večer, až odpadnou emoce, budeme rádi i za tu bronzovou,“ řekla již s úsměvem česká zadopolařka. Zároveň ovšem dodává: „Spokojené úplně nejsme. Pro starší hráčky, které příští rok už hrát nebudou, to je jistě zklamání. Naopak pro ty mladší to je povzbuzení.“ A povzbuzení by to mělo být především pro následující mistrovství světa, které se odehraje v Nizozemsku. „Tým se určitě trochu obmění. Některé hráčky končí. Uvidíme, kdo zůstane a kdo přijde nový. Každopádně bychom rádi šly do play-off,“ dodala Lenka Spurná směrem k nadcházejícímu turnaji.

Závěrem se snad jen sluší dodat poslední slova, která se týkají právě proběhlého mistrovství Evropy. „Byla jsem už asi na pěti ME a tohle je bezkonkurenčně nejlépe zařízený turnaj po všech stránkách.“ Za dva roky na shledanou.

 
Ulejvky
Hity pomohly
15.07.2013 - V průběhu celého mistrovství probíhala charitativní akcie "Každý hit pomáhá", při níž klub SK Joudrs věnoval za každý úspěšný odpal na mistrovství 10 Kč na konto sbírky na pomoc malé Elince, která trpí těžkou formou mozkové obrny. Díky 18 830,- Kč vybraných od klubu i fanoušků bude Elinka moci podstoupit unikátní rehabilitační terapii v lázních Klimovice. Děkujeme!!!
Individuální ceny
14.07.2013 - Na závěrečném slavnostním ceremoniálu byly předány individuální ceny. Nejlepší nadhazovačkou letošního mistrovství Evropy je Sarah Benchaliová (Francie), nejlepší pálkařkou Tereza Jakešová (Česko) a nejužitečnější hráčkou Dinet Oostingová (Nizozemsko).
Finále živě!
13.07.2013 - Finálový zápas tradičních soupeřů Itálie a Nizozemska, který začíná v 16:30 můžete sledovat na serveru Onlajny.cz, nebo na live streamu Krilie
Facebook

Generální partneři
Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři
ČT4 Sport
Pořadatelé
SK Joudrs Praha SaBaT Praha, o.s. ZŠ a MŠ Dolákova
Zastřešující organizace
Česká softballová asociace European Softball Federation
 
 
 
Fotografie